Sekmadienį, spalio 27 d., Savanorių prospektas išsirikiavo didžiausia gatvės meno galerija po atviru dangumi. Daugiau nei prieš tris dešimtmečius pagaminti  ir su ne viena karta pasenę „Škoda“ troleibusai Kaune netrukus baigs savo kelionę. Metų pradžioje gatvės meno eksponatais tapę troleibusai kvietė kauniečius į paskutinį susitikimą.

Daugiau nei 172 mln. kilometrai, 24 mln. MWh elektros energijos – tiek per savo ilgus metus Kaune suvažinėjo senosios škodos. Didžioji dalis iš 94 bendrovei „Kauno autobusai“ priklausančių ir iki šiol važiuojančių troleibusų – darbuotojų rankomis iš naujo surinktos ir kruopščiai prižiūrėtos transporto priemonės. Pagrindinę įrangą po grindimis slepiantys troleibusai ne kartą matė kapitalinius remontus, ištvėrė eismo įvykius ir oro permainas į paskutinę kelionę išvažiuos skaičiuodami ne vieną dešimtį metų. Vienas UAB „Kauno autobusai“ turimų „Škoda“ troleibusų kitąmet švęs garbingą 50 m. jubiliejų!

Atsisveikinant su senaisiais troleibusais ir pasitinkant į miestą atvykstančius naujuosius, modernius „Solaris“ troleibusus, senosios „Škodos“ metų pradžioje buvo atiduotos į menininkų rankas. Kiekvieną savaitgalį menininkai iš įvairių Lietuvos ir net pasaulio miestų į gatvės išleisdavo naujus važinėjančios parodos „Atia, senienos, labas, naujienos!“ eksponatus, iš kurių gražiausi darbai sekmadienį bus dar kartą pristatyti Kauno gyventojams ir svečiams.

Kauno simboliais išmargintų ir spalvingais eksponatais virtusių troleibusų sekmadienį Savanorių prospekte buvo eksponuojama pusšimtis. Įdomius faktus apie troleibuso amžių, sunaudotą elektros ir padangų kiekį  parodos lankytojai galėjo sužinoti specialiuose informaciniuose stenduose troleibusų languose. Su Kauno susijusiomis temomis puoštuose troleibusuose dalyvauti veiklose kvietė „Kaunas 2022“, „Kaunas Hockey“, „Kaunas IN“, Kauno valstybinis lėlių teatras, netradicinę treniruotę surengė ir pajudėti kvietė „6.30“ komanda bei kiti renginio dalyviai.

Kaunas yra įsigijęs 85 naujus „Solaris“ troleibusus, jie visi miestą pasiekti turėtų iki metų pabaigos. Naujajam transportui savivaldybės įmonė „Kauno autobusai“ išleis 29,4 mln. eurų, iš jų apie 20 mln. eurų – skolinsis, 1,6 mln. eurų skiria Kauno savivaldybė, o 7,9 mln. eurų – Europos Sąjunga.

Viešųjų ryšių specialistė Patricija Elžbieta Zarankaitė

Kauno miesto savivaldybės nuotrauka

eBus.lt