Gruodžio 17 d. 24-tą kartą buvo paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. Apdovanojimams buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24 šalies ūkio šakų. Tarp aukso medalio laimėtojų UAB „Kautra” administruojama, šiais metais modernizuota ir duris atvėrusi Vilkaviškio autobusų stotis.

„Džiaugiuosi, kad visam regionui svarbūs projektai yra įvertinami visos šalies lygiu. Statėme stotį galvodami apie keleivius ir jų poreikius. Galiu patvirtinti, kad savivaldai bendradarbiaujant su verslu galima sukurti funkcionalų ir miestui vertę kuriantį objektą”, – kalbėjo „Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 51 aukso ir 10 sidabro medalių. Pasak LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus, įmonių pasiekimai Lietuvoje ir pasaulyje net ir tokiu sudėtingu laikotarpiu rodo, kad iššūkius galėsime įveikti naudodamiesi savo inovatyvumu.

Architektui nacionalinė kultūros ir meno premija

Po daugiau nei metus trukusių statybų architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis, darbą pradėjusi šių metų kovo mėnesį, jau ne pirmą kartą yra linksniuojama kaip inovatyvumo ir ekologijos pavyzdys, kuriame brandžią teritorijos augmeniją pavyko paversti neatsiejama pastato dalimi. Objektas jau buvo išrinktas tarp 5 geriausių Lietuvos architektūros kūrinių, o architektas pelnė nacionalinę kultūros ir meno premiją už miestui ir žmogui atvirą architektūrą.

Objekto bendras plotas viršija 2 000 m2, autobusų stoties dalis sudaro 400 m2. Atnaujintoje autobusų stotyje įsikūrę vienuolika prekių ir paslaugų tiekėjų – nuo vaistinės, rūbų bei namų apyvokos prekių iki mėsos gaminių, sodo prekių, kavinės ir kitų.

Vilkaviškio autobusų stotyje veikia šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai pateikiami moderniuose informaciniuose ekranuose. Keleiviai autobusų laukia erdvioje ir šiltoje laukimo salėje, čia pat vietoje gali įkrauti savo telefoną ar kompiuterį.

Stoties operatore dirba keleivių vežėja UAB „Kautra”, Vilkaviškyje dirbanti daugiau nei dešimt metų.

Bendrovės „Kautra“ informacija ir nuotrauka