Jau tradiciškai vasaros pradžioje, birželio 4-ąją, Lietuvos keleivių vežimo asociacija (LKVA) sukvietė keleivių vežėjus į Palangą, kur susitiko su įmonės „Palangos komunalinis ūkis“ atstovais.

„Kasmet keleivių vežėjai savo lėšomis samdo apsaugą Palangos autobusų stotyje, kadangi per kurortinį sezoną čia gerokai suaktyvėja įvairaus plauko nelegalūs vežėjai. Nenorėdami prarasti keleivių, taigi – ir pajamų, keleivių vežėjai investuoja savo pinigus“, – aiškina LKVA prezidentas Gintaras Nakutis.

Pasak keleivių vežėjų, prasidėjus kurortiniam sezonui, tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir Palangoje ant stulpų pasirodo skelbimai apie vežamus keleivius. Nors ant jų būna surašyti ir įmonių pavadinimai, ir telefonų numeriai, ir važiavimo laikai, ir kita informacija, deja, kontroliuojančių institucijų visa tai nedomina. Keleivių vežėjai kalbėjo apie tai, kad būtina dar kartą atkreipti Lietuvos transporto saugos administracijos vadovų dėmesį, galbūt surinkti informaciją patiems ir nusiųsti ją kontroliuojančiai institucijai.

Keleivių vežėjai diskutavo apie dabartinę situaciją tolimajame susisiekime, svarstė, kad šis sezonas gali būti visai kitoks nei ankstesni, per pandemiją įmonės prarado nemažai lėšų, todėl samdyti apsaugą Palangos autobusų stotyje jiems būtų nemenka našta. Vežėjai nesitiki, kad šis sezonas jiems bus pelningas, kilo abejonių, ar lėšos, išleistos stoties apsaugai, atsipirks. Nutarta kol kas stebėti situaciją, o vėliau spręsti, nuo kada iki kada samdyti apsaugą, jei to prireiks.

Susirinkę įmonių vadovai aptarė ir kitus visiems aktualius pastarojo meto klausimus.

Keleivių vežėjai taip pat apžiūrėjo Prancūzijoje gyvenusio lietuvių skulptoriaus Antano Mončio parodą, klausėsi pasakojimo apie jo gyvenimą ir kūrybą.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka