Jūros šventės proga į Klaipėdą atvyko naujutėlis „ISUZU Kendo 13 CNG“. Priemiesčio vežimams skirtas autobusas varomas suspaustomis gamtinėmis dujomis.


Transporto priemonė – itin originalaus dizaino, 13 m ilgio, joje – 63 sėdimos ir 10 stovimų vietų. Be to, yra vieta žmogaus su negalia vežimėliui pasistatyti, arba dar keturios atlenkiamos sėdynės.

„ISUZU Kendo“ montuojamas Euro 6 standartų reikalavimus atitinkantis 320 AG esant 2000 aps./min. „Cummins CNG“ variklis.

Autobusas tinkamas vežti keleivius netolimais tarpmiesčio maršrutais. „Tai – pirmasis toks ISUZU gamintojų autobusas. Akį traukia originalus dizainas su aerodinaminiu dujų balionų dangčiu, nauju prietaisų skydeliu, atskirtais priekiniais žibintais ir dinaminėmis signalinėmis lempomis. Džiaugiamės galėdami autobusą klaipėdiečiams pristatyti mieste vykstančios jūros šventės proga“, – sako ISUZU atstovės Lietuvoje bendrovės „Saločiai ir partneriai“ autobusų pardavimo vadovas Vygantas Šulga.

Pasak bendrovės Klaipėdos autobusų parkas pervežimų skyriaus vadovo Viktoro Piklapio, autobusas veš keleivius tarpmiesčio maršrutais. „Išbandysime autobusą maršrutuose iš Palangos į Tauragę ir atgal, iš Klaipėdos į Naująją Akmenę. Taip pat vešime keleivius į Kauną per Jurbarką. Vieną kartą pripildytais dujų balionais „ISUZU Kendo CNG“ gali nuvažiuoti apie 700 kilometrų, tiek užteks ir ilgesnėms kelionėms, tad problemų nekils“, – sako Klaipėdos autobusų parko atstovas.

„ISUZU Kendo CNG“ turas po Europos šalis prasidėjo metų pradžioje. „Džiaugiamės, kad ir mūsų šalies vežėjai galės išbandyti originalų, iki šiol Lietuvoje nematytą tolimoms kelionėms skirtą suspaustas gamtines dujas naudojantį autobusą. Klaipėdoje jis prabus dvi savaites, vėliau galimybę išbandyti naujovę turės ir kiti šalies autobusų parkai“, – sako V. Šulga.

Transporto priemonė Europos rinkoje pasirodė 2020-ųjų rugsėjo mėnesį. šeši autobusai jau pristatyti į Šiaurės Makedonijos Bitolos miestą. „Anadolu Isuzu“ taip pat gavo užsakymą iš Prancūzijos ir pasirašė sutartį dėl dar 24 „Kendo / Interliner 13 CNG“ autobusų pardavimo.

Lina Jakbauskienė

Bendrovės „Saločiai ir partneriai“ nuotrauka