Šiandien, liepos 5-ąją, jau 21-ąją kartą vyko gražia tradicija tapusios autobusų bei troleibusų vairuotojų meistriškumo varžybos.  Pirmąsyk jos surengtos autobusų vairuotojams 2001-aisiais, tuometės bendrovės „Vilniaus autobusai“ iniciatyva. 2011-aisiais sujungus įmones „Vilniaus autobusai“ ir „Vilniaus troleibusai“, bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ varžybas pradėjo rengti autobusų bei troleibusų vairuotojams kartu.

Prieš išbandydami savo meistriškumą praktinio vairavimo trasoje, visi vairuotojai turėjo atlikti Kelių eismo taisyklių testus, varžybose leista dalyvauti tik surinkusiems reikiamą balų skaičių. Šiemet dalyvių nebuvo gausu: varžėsi 4 troleibusų ir 9 autobusų vairuotojai.

Pirmieji varžybas pradėjo troleibusų vairuotojai. Greičiausiai trasą su viena klaida įveikė Artūras Kološevskis, per 10.13 min. Antrasis, taip pat padaręs vieną klaidą, buvo Valentinas Krulikovskis, trasą pravažiavęs per 12.57 min. Trečią vietą užėmė Jurijus Stepanovas, trasoje padaręs 4 klaidas ir įveikęs ją per 11.14 min. Už kiekvieną klaidą trasoje vairuotojams pridėta po vieną baudos minutę, tad galutinis rezultatas atitinkamai: 11.13, 13.57 ir 15.14 min.

Troleibusų vairuotojų teigimu, trasa nebuvo sudėtinga, nors ne visiems pavyko ją įveikti laiku. „Man patinka visos su transportu susijusios varžybos, meistriškumo varžybose dalyvavau antrą kartą. Šiek tiek trukdė tai, kad dirbame kitame troleibusų parke, šiame, įsikūrusiame Viršuliškėse, esame tik svečiai. Rungtys nebuvo sudėtingos, bet vairuoju kitokį troleibusą, kur klavišai išdėstyti kitaip, todėl padariau klaidų. Vis dėlto likau patenkintas savo pasirodymu.  Palikti savo darbo neketinu, žadu dalyvauti dar ne vienose varžybose, dar turėsiu galimybių“, – sakė Marius Sagatavičius.

Pasak Valentino Krulikovskio, šįkart teko vairuoti 12 m ilgio „Solaris“ troleibusą, o keleivius jis veža triašiu „Solaris Trollino“. Pernai varžybos vyko su senesniu „Škoda Tr 14“ troleibusu, kur klavišai išdėstyti kitaip.

Varžybų nugalėtojas Artūras Kološevskis taip pat nebe naujokas varžybose. „Dalyvauju jau ketvirtą kartą, esu užėmęs ir trečią, ir pirmą vietą, ir likęs be prizinės vietos. Trasa praktiškai ta pati, todėl nebuvo sunku. Galėjau geriau atlikti KET testą – šįkart surinkau tik 83 proc., pernai pavyko 100 proc. Kasmet bent pora savaičių skiriu laiko pasikartoti teorijai, šiemet laiko pritrūko, todėl rezultatu nelikau patenkintas“, – sako A. Kološevskis.

Pasak jo, varžybų trasoje labiausiai koją kišo jaudulys. „Gėda pripažinti, bet prieš vieną rungčių net kojos pradėjo drebėti iš jaudulio. Greitai susitvardžiau ir pravažiavau neblogai. Išlaikyti psichologinę įtampą per varžybas ypač svarbu. Atrodo – nieko baisaus pralaimėti, bet įtampa vis tiek didelė. Žinoma, įtampos būna ir kasdieniame darbe, bet varžybų trasoje ji nepalyginamai didesnė“, – sakė A. Kološevskis.

Pasibaigus troleibusų vairuotojų varžyboms, į šiek tiek pakeistą trasą stojo ir autobusų vairuotojai. Be kitų rungčių, jiems 18 m.  ilgio „Solaris Urbino“ dar reikėjo pravažiuoti ir žiedu.

Geriausiai sekėsi Edvin Daniel Zaranko, kuris trasą be klaidų įveikė per 5.47 min. Antras liko Izedin Kazymov, trasoje sugaišęs 10.22 min. ir padaręs 3 klaidas. Trečiąją vietą užėmė Albertas Šarinskas, trasą įveikęs per  5.22 min., bet padaręs 7 klaidas. Galutinis rezultatas atitinkamai: 5.47, 13.22 ir 12.22 min.

Geriausi autobusų bei troleibusų vairuotojai apdovanoti piniginiais prizais. Be pasirodymo trasoje, šiemet vairuotojų meistriškumo varžybų dalyviams parengta daug įdomių užduočių bei atrakcijų.

Laisvalaikiu tiek vairuotojai, tiek į varžybas atvykę svečiai galėjo pažaisti komandinius žaidimus, atlikti komandos formavimo užduotis, apsilankyti virtualios erdvės autobuse. „Norėjosi, kad tai būtų ne tik vairuotojų meistriškumo varžybos, bet ir šventė visiems bendrovės darbuotojams, kad jie galėtų pabūti kartu, dalyvauti komandinėse rungtyse. Vieni galbūt pirmą kartą turėjo progos pasivažinėti troleibusu, kiti – autobusu. Džiugino ir puikus oras, buvo gera matyti patenkintus žmonių veidus“, – kalbėjo bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius.

Susirinkusius varžybų dalyvius taip pat pasveikino ir Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis. „Smagu, kad prieš dvi dešimtis metų gimusi tuometės bendrovės „Vilniaus autobusai“ iniciatyva nenunyko, ji tebėra gyva. Tiesa, anksčiau varžybos vykdavo du kartus per metus: prieš Vasario 16-ąją, kai vairuotojai galėdavo pasitikrinti įgūdžius žiemos trasoje, ir prieš Liepos 6-ąją, Valstybės šventę. Džiaugiuosi, kad tradicijos tęsiamos, ir šiais metais autobusų bei troleibusų vairuotojai jau 21-ąjį kartą turėjo galimybę pademonstruoti savo meistriškumą bei prisiminti teorines žinias“, – pabrėžia G. Nakutis.

Varžybose kaip svečias dalyvavo ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vadovas Gintaras Macijauskas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos