Birželio 5-ąją prie Kauno „Žalgirio“ arenos keleivių vežėjai galėjo apžiūrėti du olandiškus „VDL Futura“ autobusus, taip pat vienu iš jų pasivažinėti Kauno gatvėmis.

„Vairuoti patogu ir smagu“, – trumpai autobusą apibūdino jį vairavęs bendrovės TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius. Transporto priemonės patiko ir kitiems jas apžiūrėjusiems keleivių vežėjams. „Džiaugiamės, kad Lietuvoje galime pamatyti vis daugiau naujų, modernių autobusų, kad daugelis šalies vežėjų atnaujina transporto priemonių parkus. Tai, kas anksčiau įmonėms buvo nepasiekiama, dabar tampa realybe“, – teigė LKVA prezidentas Gintaras Nakutis.

Pristatymas šįkart surengtas Lietuvos keleivių vežimo asociacijos nariams, jame dalyvavo ir asociacijai nepriklausančių įmonių atstovai. „Džiaugiamės būdami Lietuvoje, džiaugiamės, kad į autobusų pristatymą susirinko daug vežėjų. Kaunas – tik viena iš autobusų sustojimo vietų. Keliausime jais per Baltijos šalis“, – sakė pardavimo atstovas Rytų Europos šalims Siebren de Boer.

„VDL Bus and Coach“ atstovės Lietuvoje bendrovės „BTS Vilnius“ vadovas Jonas Žukas kalbėjo apie technines autobusų savybes. „Dar nemažai Lietuvos vežėjų eksploatuoja senuosius „Bova“. Jie pagarsėjo kaip patikimi ir ekonomiški autobusai. Pristatomi autobusai – antrosios kartos „VDL Futura“, kurie gaminami nuo 2011-ųjų. Išore jie nesiskiria, bet viduje – mažiausiai 125 pakeitimai“, – dėsto J. Žukas.

Atnaujinimų tikslas – sumažinti autobuso svorį, kad degalų sąnaudos taptų kuo mažesnės. Gamintojams pavyko pasiekti, kad naujos kartos autobusas naudotų nuo 3 iki 5,5 proc. degalų mažiau, kadangi tapo 100 kg lengvesnis. Tai pavyko pasiekti įdiegus naują DAF variklį, sumažinus variklio skyriaus svorį. Naujųjų variklių galia ta pati, tik padidintas maksimalus sukimo momentas. Įdiegtos sistemos, kurios optimaliai naudoja degalus važiuojant įvairiu reljefu.

Nuvažiuoti 100 km, įskaitant ir kalnuotas vietoves, „VDL Futura“ sunaudoja 21,6 l degalų. Važiuojant lygiu keliu, degalų sąnaudos gali būti dar mažesnės. „Gamintojų šūkis užrašytas ant autobuso: „Pelnas turi naują vardą“, jie dėjo visas pastangas, kad „VDL Futura“ taupytų vežėjų pinigus ir uždirbtų didesnį pelną“, – sakė J. Žukas.

Be to, 1 m mažesnis naujojo autobuso apsisukimo spindulys padidintas ir bagažo skyrius. „VDL Futura“ – itin talpūs, 13 ar 13,5 m ilgio autobusuose gali būti iki 60 sėdimų vietų.

Pasak J. Žuko, autobusai gaminami ne tik pagal vežėjų užsakymus, dalis jų yra gamyklos sandėliuose. Šiuo metu galima rinktis iš 72 skirtingo ilgio – nuo 10 iki 15 m – ar aukščio autobusų. Be to, gamintojai turi naudotų autobusų pardavimo skyrius Olandijoje bei Vokietijoje, ateityje atsiras ir kitose šalyse. Visi autobusai surenkami tik Olandijoje.

2012-aisiais „VDL Futura“ laimėjo garbingą „Metų autobuso“ apdovanojimą.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

Kaune pristatyti „VDL Futura“ autobusai