Prasidėjus Covid-19 sukeltai pandemijai, paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, uždarius prekybos centrus ir paslaugų teikimo bei ugdymo įstaigas, mokyklas ir universitetus, rekomenduojant darbą ir mokymosi procesus organizuoti nuotoliniu būdu, primygtinai rekomenduojant gyventojams, ypač vyresniems, taip pat neįgaliesiems ir pensininkams, kuo mažiau judėti ir keliauti, tolimojo susisiekimo maršrutuose drastiškai sumažėjo keleivių.

Per 4 pirmo karantino mėnesius (kovas-birželis), tolimajame susisiekime pervežta 72 proc. mažiau keleivių, vežėjai patyrė apie 2,5 mln. Eur nuostolių ir negavo apie 8 mln. Eur planuotų pajamų. Per 2020 m. II ir III ketvirčius buvo pervežta apie 50 proc. keleivių, o prasidėjus antrai pandemijos bangai lapkričio mėnesį liko tik 25 proc. keleivių, lyginant su 2019 m.

Nepaisant sunkios finansinės padėties, tolimojo susisiekimo vežėjai savo sąskaita siekia išlaikyti minimalų maršrutų tinklą, tačiau tai padaryti ilgesnį laiką be valstybės pagalbos vežėjai negalės.

Dėl paramos į Susisiekimo ministeriją ir kitas valstybinės valdžios institucijas buvo kreiptasi gegužės ir spalio mėnesiais, tačiau palaikymo nesulaukta.

Dar kartą prašoma Susisiekimo ministerijos, tarpininkaujant Prezidentūrai ir Vyriausybei dar kartą išnagrinėti galimybę ir priimti teigiamą sprendimą dėl paramos tolimojo susisiekimo vežėjams.

Visą informaciją galima rasti čia.

LKVA informacija

eBus.lt nuotrauka