Gegužės 4-ąją Lietuvos keleivių vežimo asociacijos nariai virtualiai aptarė aktualiausius pastarojo meto klausimus.

„Artimiausiu metu turime pateikti pastabas dėl Leidimų išdavimo taisyklių 17 punkto pakeitimų. Norėtųsi žinoti, ką apie tai galvoja keleivių vežėjai“, – sakė LKVA prezidentas Gintaras Nakutis.

Pasak bendrovės „Kautra“ generalinio direktoriaus Lino Skardžiuko, keista, kai dokumentai keičiami nežinant, koks bus teismo sprendimas, kokia bus vežėjų patekimo tvarka į tolimojo susisiekimo rinką: „Dar nežinome, kokiu būdu vežėjai pateks į rinką – skelbiant konkursus, liberalizavus rinką ar dar kitais būdais. 17 p. pataisa dabartinėmis sąlygomis nieko nereiškia, o kalbėti apie tai, kas bus ateityje, sunku. Kažkas keičiama, tik sunku suprasti, kodėl“.

G. Nakutis priminė, jog Susisiekimo ministerija laukia LKVA atsakymų į Patariamosios tarybos komisijos klausimus dėl vieningo ir patogaus viešojo transporto vizijos ir tolimojo susisiekimo studijos.

Keleivių vežėjai diskutavo dėl vizijos, kalbėjo apie tai, koks turėtų būti patekimas į rinką ir pan. „Mūsų manymu, patekimui į rinką neturėtų būti skelbiami konkursai, bet pasirinkta kokia nors kita konkurencinga procedūra, nes konkursas neskatina vežėjų iniciatyvos. Mūsų vizija – vežėjai, kurie dirba dabar, veža keleivius tais pačiais maršrutais. Kas nori patekti į rinką, gali patekti laisvai, tačiau pagal tam tikras numatytas taisykles, kad vežėjai neliptų vieni kitiems ant sprando, važiuotų numatytomis valandomis ir pan. Turėtų būti ir kokybiniai, ir kiekybiniai vežėjų vertinimai. Savo poziciją dėl ateities politikos formavimo turėtume išsakyti valdžios atstovams“, – pabrėžė L. Skardžiukas.

Bendrovės „Skuodo autobusai“ direktorius Rimantas Pabrėža sakė, kad būtų įdomu susipažinti ir su kitais Patariamosios tarybos narių pasiūlymais: „Tada žinosime, kokią tolimojo susisiekimo ateitį mato kiti nariai, susipažinsime su skirtingomis pozicijomis“.

Pasak G. Nakučio, savo pozicijas Patariamosios tarybos nariai turėtų išsakyti artimiausiame tarybos posėdyje.

LKVA nariai taip pat aptarė ketinamą pasirašyti memorandumą – savotišką keleivių vežėjų etikos kodeksą. Jį bus siūloma pasirašyti ne tik asociacijos nariams, bet ir kitiems vežėjams bei valdžios institucijoms.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka