Pirmąją šių metų vasaros dieną Kauno autobusų stotyje buvo išdalinti akcijos „Nauja dviračio šeima” metu kauniečių padovanoti dviračiai. Dviračiai skirti socialiai jautrioms, daugiavaikėms šeimoms. Skirtingai nei ankstesniais metais, šeimos buvo kviečiamos atvykti nustatytu laiku, nesiburiuojant ir laikantis karantino sąlygų. Organizatorių teigimu, karantino ribojimai nesutrugdė vaikams suteikti džiaugsmo ir padovanoti po ilgai lauktą dviratį.

Dar pavasarį pradėti rinkti dviračiai buvo suremontuoti ir paruošti naudojimui su dviračių meistrų pagalba. Viso net 22 dviračiai atiteko naujiems šeimininkams.

Organizatorių „Kautros” atstovo teigimu birželio 1 diena buvo pasirinkta neatsitiktinai. „Nusprendėme, kad graži simbolika būtų padovanoti šeimoms dviračius pirmąją vasaros dieną, kad kiekvienas vaikas vasarą sutiktų jau su dviračiu. Be to tai yra ir Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tai tarsi dviguba proga ir šventė”, – pasakojo įmonės marketingo vadovas Justinas Vadluga

Šventiniame dviračių atidavimo punkte dviratininkų klubas „Dviratai-Daistatus” mokė jaunuosius dviratininkus kaip pasiruošti dviratį kelionei, sureguliavo sėdynę ir pritaikė dviračius naujiesiems jų savininkams.

Per 4 metus padovanojo per 130 dviračių

Projektą „Nauja dviračio šeima“ organizatoriai su partneriais vykdo jau ketvirtus metus. Bendradarbiaujama su Kauno socialinių paslaugų centru, kuris prisideda prie akcijos ir paskirsto dviračius socialiai jautrioms šeimoms. Per šį laiką su pilietiškų kauniečių pagalba surinkti ir padovanoti jau virš 130 dviračių. Organizatoriai ir kitais metais kvies prisidėti prie vaikystės atsiminimų kūrimo ir padovanoti daugiavaikėms šeimoms savo nenaudojamą dviratį.

„Kautra“ informacija ir nuotrauka