Nuo liepos 1-osios pradėjo veikti nauja įmonė – UAB „Elektrėnų autobusų parkas“. Bendrovė įkurta Elektrėnų savivaldybės tarybos sprendimu, reorganizavus UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“. Pasak autobusų parko vadovo Jono Grybausko, tokiu būdu tikimasi plėtoti bei modernizuoti bendrovės veiklą, efektyviau ją valdyti bei administruoti.

Elektrėnų autobusų parkas veža keleivius tik vietiniais maršrutais – į rajono miestelius bei kaimus, taip pat – į Vilnių ir Trakus. Įmonė eksploatuoja 19 autobusų, joje dirba 31 darbuotojas, iš jų 21 – vairuotojas.

„Vienas svarbiausių tikslų atskiriant įmonę – galimybė vežėjams dalyvauti Europos Sąjungos inicijuojamuose projektuose, skirtuose keleivinio transporto parkams atnaujinti naujomis, moderniomis, ekologiškomis transporto priemonėmis. Būdami UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ dalimi, konkursuose dalyvauti negalėdavome, nes neatitikdavome svarbiausios sąlygos – įmonė turi gauti ne mažiau kaip 50 proc. pajamų iš keleivių vežimo veiklos. Dabar esame kaip atskiras juridinis asmuo, turime savo įmonės balansą, tapome labiau savarankiški“, – sako J. Grybauskas.

Jo teigimu, šiuo metu didžioji dalis įmonės eksploatuojamų autobusų – senesni nei 10 metų, keletas naujesnių įsigyti prieš keletą metų iš ES lėšų pagal Klimato kaitos programą. „Ketiname dalyvauti visuose įmanomuose projektuose bei programose, kurios suteiks galimybę iš esmės atnaujinti transporto priemonių parką“, – pabrėžia įmonės vadovas.

J. Grybauskas kalba ir apie kitus ateities planus: „Artimiausiu metu kviesime rajono savivaldybės seniūnus ir kalbėsime su jais, kokio viešojo transporto reikia gyventojams. Sieksime, kad autobusų parko maršrutai būtų racionalūs, patogūs keleiviams. Šiuo metu į didžiąją dalį rajono gyvenviečių važiuojame kasdien, rečiausi reisai į atokesnes vietoves – tris kartus per savaitę. Kol kas nusiskundimų dėl per reto važiavimo iš gyventojų nesulaukėme, bet esame ir būsime atviri pasiūlymams“.

Įmonės vadovo teigimu, bus svarstomas ir Elektrėnų autobusų parko veiklos optimizavimas, siekiama, kad bendrovės veikla būtų efektyvesnė. Sutartį su Elektrėnų savivaldybe dėl keleivių vežimo vietiniais maršrutais naujasis autobusų parkas perėmė iš „Elektrėnų komunalinio ūkio“, ji galioja iki 2023 m.

„Suprantamas Elektrėnų savivaldybės sprendimas sukurti įmonę, kurios  pagrindinė veikla būtų keleivių vežimas. Svarbu ir tai, kad ši įmonė pradeda darbą ne plyname lauke, o tęsia veiklą po UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ reorganizavimo. Jau yra techninė bazė, nusistovėję procesai, patirties turintis personalas. Nebus lengva, tačiau esu tikras, kad įmonė dirbs sėkmingai. Linkiu naujos bendrovės vadovui ir visam kolektyvui susitelkus siekti iškeltų tikslų ir gerų sprendimų teikiant paslaugas keleiviams“, – sako Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis.

UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ buvo vienas iš 14 Lietuvos keleivių vežimo asociacijos steigėjų, visada aktyviai dalyvavo jos veikloje. „Dėkoju šios įmonės direktoriui Ričardui Leckui už konstruktyvų darbą ir svarų indėlį įgyvendinant asociacijos tikslus. Tikiuosi, kad ir naujai įsteigtas autobusų parkas sėkmingai įsilies į mūsų gretas.“ – sako LKVA prezidentas.

Lina Jakubauskienė

UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ nuotrauka