Spalio 13-ąją Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidiumo nariai rinkosi į virtualų pasitarimą. Svarstytas naujų narių priėmimo klausimas, „Baltic Salary Survey“ pristatė galimą tyrimą dėl autobusų ir troleibusų vairuotojų atlyginimų, taip pat aptarti kiti šiuo metu vežėjams aktualūs klausimai.

LKVA prezidento Gintaro Nakučio teigimu, asociacija gavo prašymus priimti į asociaciją iš Telšių ir Kuršėnų autobusų parkų. Prezidiumo nariai uždavė klausimus susirinkime dalyvavusiam Telšių autobusų parko direktoriui Arūnui Tamošauskui. Jis papasakojo apie savo darbinę veiklą, teigė manantis, jog buvimas asociacijoje įmonei bus naudingas. Visi prezidiumo nariai vieningai balsavo už Telšių autobusų parko priėmimą į asociaciją.

Kuršėnų autobusų parko direktorius Vidmantas Šulčius dėl rimtos priežasties dalyvauti susirinkime negalėjo, tačiau sprendžiant klausimą dėl įmonės narystės vadovų dalyvavimas nėra būtinas, todėl prezidiumo nariai balsavo už tai, kad Kuršėnų autobusų parkas būtų priimtas į asociaciją. „Sveikinu šių įmonių vadovus Arūną ir Vidmantą, įsiliejusius į mūsų gretas, esu tikras, kad dirbdami kartu geriau spręsime aktualias visiems keleivių vežėjams kylančias problemas“, – teigia G. Nakutis.

BSS „Baltic Salary Survey“ atstovas Povilas Blusius pristatė klausimą dėl autobusų, troleibusų vairuotojų bei šaltkalvių atlyginimų tyrimo, kalbėjo apie tai, kaip vyksta tyrimas dėl atlyginimų, apie jo konfidencialumą bei naudą vežėjams.

LKVA nariai bei susirinkime dalyvavęs bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius uždavė pranešėjui jiems aktualius klausimus ir sulaukė atsakymų į juos.

Vėliau prezidiumo nariai kartu su teisininkais aptarė Lietuvos transporto saugos administracijos organizuotą viešąją konsultaciją dėl tarpmiestinių autobusų vežėjo konkurso nuostatų projekto. Tiek vežėjai, tiek teisininkai išsakė savo poziciją šiuo klausimu, aptarė, kokios pozicijos dėl projekto žada laikytis ateityje.

Keleivių vežėjai taip pat tarėsi dėl išvykos į TRANSEXPO parodą Kelcuose bei kalbėjo kitais aktualiais klausimais.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka