Šiųmetė Hanoverio IAA paroda skyrėsi nuo ankstesniųjų, kuriose teko lankytis. Autobusų čia būta kaip niekada mažai, nedalyvavo kai kurie Europos didieji gamintojai, kiti pristatė vos po vieną kitą naujovę. Parodoje šįkart dominavo elektrinės bei hibridinės transporto priemonės. Daugiausia jų pristatė Turkijos gamintojai.

Dvi premjeros lankytojų laukė ISUZU stende – tai 12 m ilgio elektrinis autobusas „Citivolt 12“ ir nedidelis elektrinis BIG.e.

Parodoje vyko „Karsan“ hibridinio autobuso premjera, turkų gamintojai taip pat pristatė ir kitus elektrinius autobusus, nuo mažiausiojo „Jest“ iki 18 metrų ilgio ATA. Savivaldį „Karsan“ autobusą buvo galima išbandyti trasoje – jis vežiojo renginio dalyvius po parodos teritoriją. Vandenilinį „Iveco eDaily“ (bendradarbiaujant su „Hyundai“) pristatė ir italų gamintojai.

Nemažo dėmesio sulaukė „Temsa“ gamintojų stendas, kur pristatytas 12 m ilgio elektrinis LB SB E. Susidomėjimo sulaukė ir elektrinis „Iveco Bus E-Way 12“. Dar vieną „Iveco“ autobusą, dyzelinį „Streetway“, buvo galima apžiūrėti lauke, kur pristatytas itin gausi bei įvairi IVECO gaminių gama.

„Scania“ šįkart parodoje pademonstravo vieną autobusą – elektrinį „Scania Citywide“. Tiesa, lauke parodos lankytojų laukė naujo „Scania Irizar i6s Efficient“ premjera.

Parodoje „Busworld Turkey 2022″ jau matytą elektrinį autobusą pristatė turkų „Revar“ gamintojai.

Elektrinę naujovę pristatė ir Lietuvos gamintojai – „Altas komercinis transportas“, kurie šįkart parodoje dalyvavo kartu su Kauno įmone „Elinta“. Savo gaminius pristatantį stendą parodoje turėjo ir dar viena Lietuvos įmonė – „Forveda“.

Įdomu buvo apžiūrėti saulės energija varomų autobusų (ir ne tik) technologijų gamintojos „Sono Motors“ debiutą. Turkijos „Guleryuz“ pademonstravo elektrinį dviaukštį turistinėms kelionėms po miestą skirtą lainerį. Tarp parodos eksponatų – ir moderni priekaba autobusams vežti, ir nedidelis savivaldis autobusas, ir kitos naujovės. Plačiau apie jas – tik eBus.lt.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka